Ako si treba zorganizovať peňaženku?

Udržiavanie organizovanej peňaženky nie je zvykom, ktorý by mali adoptovať len úžasní šialenci. Usporiadaná a optimalizovaná peňaženka Vám môže pomôcť ušetriť veľké peniaze dvoma spôsobmi – obmedziť výdavky a optimalizovať Vaše úvery.

A platí tu, že jednoduchosť je recept na úspech. Celkovo ide o minimalizmus. Používajte malú peňaženku, do ktorej sa Vám zmestí len občiansky preukaz a kreditná karta. Vedenie jedinej kreditnej a debetnej karty môže mať svoje výhody, najmä ak ste náchylní na to, aby ste utrácali peniaze na nakupovanie. Nosenie jednej alebo dvoch kariet namiesto piatich alebo šiestich spôsobí, že odľahčíte peňaženku. A rozhodne zrušte všetky karty, ktoré nemôžete nájsť, aby ste ochránili Vašu identitu a peniaze.

Usporiadajte Vaše karty podľa bonusov za nákup. To je tip, ktorý sa veľmi hodí pre ľudí, ktorí radi nakupujú. Vzhľadom na to, že máme niekoľko kreditných kariet, všetky s rôznymi kategóriami odmien v hodnote 1% až 5% v závislosti od mesiaca, mali by ste ich organizovať pomocou veľmi jednoduchého systému, ktorý môžeme nazvať hierarchickým.

Ak chcete implementovať tento systém, musíte sa najskôr snažiť o to, aby ste sa prihlásili na programy revolvingových odmien, a to tak, že sa prihlásite na stránku vydavateľa kreditnej karty a postupujte podľa krokov, ktoré uvádza. Ďalej si zapíšte najčastejšie typy nákupov. Napríklad, ak ste veľký filmový návštevník, potom využite kartu, ktorá Vás odmení za nákup lístkov do kina, humidificar el aire en la habitación. Ak radi nakupujete v šik obchodoch, tak potom si vyberte kartu, ktorá Vás za to ešte aj odmení.

Ďalším tipom je, že by ste si mali schovávať potvrdenia o nákupoch, ale raz do týždňa si ich prejdite a vyhoďte tie, ktoré už nepotrebujete a zaznačte si ich hodnotu či pôvod. Sledovanie Vašich príjmov raz za týždeň má tri výhody. Po prvé, môže Vám pomôcť sledovať to, čo kupujete, skôr, než sa mesačný účet stane príliš vysokým. Koniec koncov, ak si všimnete, že ste už večerali v meste štyri noci v týždni, môžete si pripomenúť, že tento týždeň by Vám navarená domáca večera mohla pomôcť ušetriť nejaké peniaze.

Po druhé, sledovanie bločkov Vám môže pomôcť spochybniť akékoľvek poplatky, ktoré považujete za nesprávne. Ak Vás niekto vyúčtoval dvakrát za ten istý nákup, alebo si všimnete, že nedávna taxi jazda mala viac prepitného, než ste zapísali, máte nejaký písomný záznam o poplatku, a môžete sa sťažovať u danej spoločnosti alebo u emitenta. Konečným prínosom tohto tipu je to, že všetok tento papier z bločkov bude mať z peňaženky preč a budete pripravený na to, keď príde daňová sezóna.

Je to jednoduché stratiť kupón, potvrdenku alebo kreditnú kartu, keď máte peňaženku s 50 slotmi pre karty a štyrmi rôznymi priehradkami. Takže by ste mali porozmýšľať nad výmenou Vašej peňaženky na menšiu a stiahnuť si napríklad aplikáciu do smartfónu, v ktorej by ste mali pokope všetky vernostné karty a kupóny. Týmto spôsobom obmedzíte množstvo priestoru, s ktorým budete musieť rátať.

Ak ste muž, tak používajte peňažný klip s 3 vecami: kreditnou kartou, bankovou kartou a hotovosťou. Mince si doma môžete šetriť do prasiatka (mejor humidificador bebe), a nechať si po určitom čase vo Vašej banke zameniť za hotovosť v papierových bankovkách. Pomáha Vám to ušetriť, kontrolujete ďalšie výdavky a dáva Vám motiváciu udržať peňaženku úhľadnú.