Predaj z druhej ruky, oplatí sa vôbec?

Nepatrím k ľuďom, ktorý by sa extrémne bránili nosiť obnosené šaty. Samozrejme nie je to však celkom tak, že by mi bolo jedno čo si oblečiem a uznávam, že sa mi dané oblečenie musí páčiť. Ale za to mám kamarátku, ktorej sa nakupovanie predaja z druhej ruky extrémne hnusí los limpiadores son muy efectivos. Sama do takého obchodu nikdy nevstúpila, akosi sa cíti, že na to nemá dôvod. Je však veľmi pravdepodobné, že si neuvedomuje, aké úlovky možno v nich získať. Sama z vlastnej skúsenosti a po skúsenostiach z okolia viem, že je celkom zaujímavé si bazárovú ponuku prezrieť. Takýto obchod sa samozrejme netýka len oblečenia, ale aj nábytku, či športových potrieb a hračiek. Dokonca som sa stretla aj z ponukou potrieb do domácnosti. Poznám prípad, kde sa dvaja dostali ku koženej sedačke, a to len za odvoz. No prečo nie? Hlavne ak ste v situácii s obmedzeným rozpočtom.

Mnoho ľudí sa rozhodne pre bazár, či second hand práve z dôvodu, že chce ušetriť peniaze. Mnohé veci sa samozrejme oplatia. Napríklad ak sa jedná o veci a oblečenie pre deti. Väčšinou si vieme predstaviť, že je to záležitosť jednej sezóny a to znamená, že sa mnoho rodičov rozhodne nakupovať takýmto spôsobom. S rôznymi typmi bazárového predaja, najmä detského oblečenia sa dnes stretávame už aj na internete. V dnešných časoch sa však akoby roztrhalo vrece s oblečením z pokútnych čínskych stránok, kde zisku chtiví rodičia predávajú veci za oveľa viac peňazí ako pôvodne za dané oblečenie zaplatili. V konečnom dôsledku po kúpe takéhoto oblečenia vlastne prerobíte. Okrem toho, že ho kúpite za viac ako pôvodne stálo, oblečenie je ešte aj obnosené a určite aj nekvalitné. Niekedy by som Vám radšej odporúčala nakúpiť veci v renomovaných a značkových bazároch, kde si kúpite síce obnosené a nosené šatstvo, ale so zárukou určitej kvality. Pre deti sa určite oplatí nakupovať v bazároch športové náčinie a zimné oblečenie. Napríklad taký zimný overal má bratislavské dieťa oblečené dokopy tak 2-krát za celú zimu. Veľmi často ho rodičia tým pádom predávajú ako nový. Na internete dokonca rodičia uvádzajú aj informáciu po koľkých deťoch je dané oblečenie nosené, teda samozrejme, ak je rodič férový.

Nám sa napríklad na bazáre podarilo predať kočiar po dcére prakticky za polovicu jeho kúpnej ceny. A to je jedna z ďalších vecí ktorá sa tiež oplatí mnohým rodičom kúpiť. Ďalšia vec (mejor aspirador escoba), kvôli ktorej sa ľudia rozhodnú navštíviť second hand, je ich vlastná módna tvár. Neverili by ste, ale v mnohých predajcoch z druhej ruky sa ešte v dnešnej dobe dokážete dostať k veľmi zaujímavým, zvučným značkám za znesiteľné peniaze. Ak ste napríklad ešte náhodou aj zručný, čo ja náhodou vôbec nie som, nakúpite, zošijete, a nový módny trend je na svete. A ešte sa vlastne môžete dostať aj napríklad k vzácnym historickým kúskom. Ja napríklad neviem historickú hodnotu vecí oceniť, ale možno vy budete ten správny. Takže dôvodov prečo navštíviť bazár je nemálo. Určite sa nám to oplatí kvôli peniazom, ale aj kvôli módnym či historickým úlovkom, alebo jednoducho len zaženiete zvedavosť, zabijete nudu a Vašou pridanou hodnotou bude, že si aj niečo pekné kúpite.